You are here:  / Architektura i Nieruchomości / Współczesne budownictwo

Współczesne budownictwo

Dzisiejsze miasta to przede wszystkim duże skupiska biurowców oraz osiedli mieszkaniowych. O drapacze chmur wprawdzie w Polsce trudno, jednak od czasu do czasu pojawiają się interesujące projekty, na które warto zwrócić uwagę.

Jednym z takich projektów jest wykańczany właśnie apartamentowiec Złota 44. Dla wielbicieli luksusowych nieruchomości jest to nie lada gratka, ponieważ jest to najwyższy budynek mieszkalny w całej Unii Europejskiej. Podczas gdy jednych tego typu architektura zachwyca, innych wręcz bulwersuje.

Argumenty przemawiające za budową tego rodzaju obiektów są oczywiste. Są one nowoczesne, miłe dla oka, przyciągają inwestorów oraz turystów. Przeciwnicy zwracają uwagę na umiejscowienie apartamentowca tuż przy Pałacu Kultury i Nauki, co zdaniem wielu, prezentuje się dość komicznie. Dodatkowo wysokie budynki zasłaniają widoki, a mieszkańcy pobliskich budynków skarżą się na brak światła słonecznego.

Bez względu na to, czy taka architektura nam się podoba czy też nie, wieżowce z uwagi na swoją reprezentatywność nadal będą powstawać, budzić zainteresowanie oraz kontrowersje.