You are here:  / Architektura i Nieruchomości / Czysta toaleta

Czysta toaleta

Zachowanie czystości w toalecie jest bardzo ważne zarówno ze względów higienicznych jak i estetycznych (przykry zapaszek z ubikacji znacznie pogarsza komfort korzystania z łazienki). Żeby tego uniknąć trzeba oczywiście regularnie myć muszlę sedesową oraz jej ?oprzyrządowanie?, a więc deskę i klapę. Przy utrzymywaniu w czystości tych ostatnich dobrze jest używać chusteczek jednorazowych, które działają także antybakteryjnie.
Należy korzystać z najgęstszych płynów do toalety, najlepiej o ulubionym zapachu na przykład bryzy morskiej lub leśnym, które powoli spływając po ściankach muszli sedesowej zarówno czyszczą ją, odkażają jak i wydzielają przyjemny zapach.
Żeby pozbyć się kamienia z rury odpływowej należy usunąć z niej wodę. Niestety trzeba to zrobić ?ręcznie?: należy założyć gumowe rękawiczki i jednorazowym kubeczkiem plastikowym po prostu wodę wybrać. Następnie podgrzać ocet (kwasy mają moc likwidowania kamienia) i wlać do odpływu (nie lać go po ściankach muszli sedesowej, bo mogłaby pęknąć).